Deltag i vores AI-fokusnetværk, hvor du styrker dine AI-kompetencer, videndeler med ligesindede og skaber værdifulde forbindelser. Du får adgang til sparring, ny viden og indsigt, der gør dig bedre rustet til fremtidens AI-udvikling.
Hvad kan du forvente som deltager i netværket?
- Deltag i faglige diskussioner om AI: Drøft de nyeste tendenser, teknologier og udfordringer inden for AI med andre eksperter og få konkrete input til dine projekter.
- Del idéer og løsninger: Bidrag med dine erfaringer og hør, hvordan andre har løst komplekse AI-problemer.
- Bliv inspireret af cutting-edge løsninger: Få indsigt i avancerede metoder, algoritmer og best practices, der kan styrke din AI-udviklingsproces.
- Udvid dit professionelle netværk: Skab forbindelser til AI-udviklere, data scientists og softwarearkitekter, der deler din passion for kunstig intelligens.
Som deltager i netværket har du selv mulighed for at præge indholdet og bringe de emner på banen, der betyder mest for dig og din virksomhed. Agendaerne tilpasses løbende for at sikre, at netværket forbliver relevant og værdiskabende for alle deltagerne.
Tilmelding
Når du tilmelder dig gælder det hele sæsonen á 3 møder (Der er separat tilmelding til hvert enkelt møde).
Du kan derfor sagtens deltage i dette møde, og det sidste møde i juni, uden at have deltaget i kickoff-mødet d. 4. marts.
Deltagergebyr:
- Medlemmer af DigitalLead: gratis*
- Øvrige: DKK 5.000 ex. moms.
*Der kan deltage 1 medarbejder gratis pr. medlemsvirksomhed pr. netværk. (Yderligere medarbejdere kan deltage til halv pris).
Format:
- Der afholdes 3 fysiske møder om året, som startes i gang med et kick-off møde d. 4. marts 2025.
- Der vil være max. 25 deltagere i netværket
- Møderne afholdes enten ved INCUBA Next i Aarhus eller på skift hos medlemmerne af netværket.
Mødeoversigt
- Tema: ”Navigér i AI-landskabet i 2025” med Lotte Ansgaard Thomsen, Associate Professor hos Aalborg Universitet.
Møde 2: 29. april 2025
- Workshop: "Lær at bruge og programmere din egen AI-agent" med Lise Lystlund, Co-founder ved Co-Coders
Møde 3: 4. juni 2025
- Tema: TBA
Denne møderække er tilrettelagt med fokus på fleksibilitet og deltagernes bidrag, hvor temaer og fokuspunkter for de efterfølgende møder fastlægges i samråd med netværkets medlemmer.