London Climate Action Week

Undersøg dine muligheder inden for bæredygtige byløsninger i London

Vil du vide, hvilke muligheder der er i London for din virksomhed og jeres løsninger inden for urban planning, mobility og smart city?

Danish Urban Furtures delegationen til London Climate Action Week er for virksomheder, der vil have indsigt i Londons arbejde med at skabe en mere bæredygtig og levende by, og som ved, at adgang til markedet går gennem de rigtige partnerskaber og netværk. 

Her får du både viden, synlighed og adgang til centrale aktører og beslutningstagere.

Turen er et samarbejde med Udenrigsministeriet og DI Digital, hvor du får et målrettet forløb med et to-dages seminarprogram og en halv dags meetup med britiske kommuner og andre nøgleaktører. 

Du får indsigt i aktuelle byudviklingsinitiativer, relevante samarbejdsmuligheder og konkrete aktiviteter, der hjælper dig med at styrke din position på det britiske marked.

Tilmeldingen er åben

Du kan nu tilmelde dig delegationsturen til London. Gå ind på tilmeldingssiden for at se mere om, hvordan du tilmelder dig.

Tilmeldingsside

Du skal med, hvis du:

  • Arbejder med løsninger inden for urban planning, mobility og smart city.
  • Er en dansk virksomhed der vil positionere sig i Londons grønne byudvikling og skabe relationer til britiske beslutningstagere.

For mere information

LinkedIn logoAndreas Møller Viskinde Greve

Andreas Møller Viskinde Greve

Innovation Manager


På turen får du:

  • Indsigt i Londons arbejde med bæredygtig og levende byudvikling
  • Viden om aktuelle tendenser inden for urban planning, mobility og smart city
  • Adgang til relevante beslutningstagere og nøgleaktører i London
  • Mulighed for at skabe nye partnerskaber og samarbejder i UK
  • Synlighed over for britiske kommuner og andre centrale stakeholders
  • Inspiration til, hvordan din løsning kan passe ind i det britiske marked
  • Et målrettet program med faglige oplæg, dialog og netværk
  • Støtte før og under programmet, så du får mest muligt ud af turen

Det praktiske

Delegationsturen arrangeres i samarbejde med Udenrigsministeriet og DI Digital. Turen omfatter et målrettet fagligt program med oplæg, dialog og netværksaktiviteter samt en halv dags meetup med britiske kommuner og andre relevante aktører. 


Delegationen understøttes af et struktureret forløb med både forberedende aktiviteter og støtte under opholdet, så du som deltager får maksimalt udbytte og de bedste muligheder for at skabe relevante relationer.

Som deltager sørger man selv for praktiske forhold som fly, hotel og kost, men vi kan give anbefalinger til både fly og hotel for at gøre planlægningen lettere.

Tilmeld dig her

Støttes af:

Den Europæiske Union og Virksomhedsudvikling Danmark

EU LOGO til banner

Virksomhedsudvikling DK_ 250 (250 x 60 px)-ny

Vil du vide mere om delegationen? 

Vi svarer på alle typer spørgsmål.

Ring eller send en mail til Andreas Greve.

Ring op   Send mail

Send mail til Andreas
Cluster Management Excellence


Dankort Visa Mastercard AmericanExpress Diners Club JCB discover Visa Electron Maestro Mobile pay
© 2026 by Ajour CMS & ITIDE