Bliv klædt på til Cyber Resillience Act i 2025

Kom og bliv klædt på til EU's nyeste regulativ Cyber Resilience Act!

Cyber Resilience Act (CRA) er EU's nyeste regulativer i forsøget på at styrke EU landenes cybersikkerhed. CRA vil træde i kraft i 2027, og stiller skærpede krav til cybersikkerhed og compliance for softwareprodukter solgt i EU.

DigitalLead, IDA Data Compliance og IDA IT inviterer på netværksmøde med mulighed for at dykke ned i de tekniske og juridiske detaljer ved CRA. På mødet bliver der mulighed for at stille spørgsmål til oplægsholder, samt sparing med de andre deltagere.

Arrangementet henvender sig til dig, der sidder med ansvar for produktudvikling, compliance eller product compliance.

Program for dagen

16.30: Ankomst og registrering

17.00: Velkomst og introduktion ved Mette Krogh Pedersen, DL, Julia Sommer, IDA DataComplaince, og Sidsel Jensen, IDA IT.

Oplæg om regulativet Cyber Resilience Act. TBA.

Mulighed for spørgsmål til oplægsholderne og netværksmuligheder.

Sandwich pause

19.00: Afrunding og tak for i aften.

Del på LinkedIn
24. april 2025
Kl. 17:00 - 20:00

Priser

Medlem
Gratis
Ikke-medlem
Gratis
Alle priser er DKK og ekskl. moms
Mette Krogh Pedersen
+45 93 92 44 57
mkp|digitallead.dk
INCUBA Next, 18. etage Åbogade 15, 8200 Aarhus, Danmark

Tilmeldingsfrist

21. april 2025 kl. 12:00

Sprog

Dansk

Arrangører

  • IDA Data Compliance
  • IDA IT
IDA Data Compliance
IDA IT